Ztracen v džungli : strhující příběh o přežití v Amazonii podle skutečných událostí /

Autentický dobrodružný příběh mladého Izraelce se odehrává na počátku osmdesátých let v Jižní Americe, kdy se původně neplánovaný turistický výlet čtyř přátel do nitra džungle v Bolívii pro něho změnil v dramatický zápas o přežití.

Main Author: Ghinsberg, Yossi
Other Authors: Funioková, Naděžda
Format: Book
Language: Czech
English
Published: Praha : Mladá fronta, 2018
Edition: První revidované vydání v Mladé frontě
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Autentický dobrodružný příběh mladého Izraelce se odehrává na počátku osmdesátých let v Jižní Americe, kdy se původně neplánovaný turistický výlet čtyř přátel do nitra džungle v Bolívii pro něho změnil v dramatický zápas o přežití.
Po skončení vojenské služby si Yossi splnil touhu po cestování a jako batůžkář se vydal do Jižní Ameriky. Zamiloval si džungli, deštný prales a romanticky toužil po nevšedních zkušenostech. Na cestě se seznámil se skupinou stejných nadšenců a čtyři z nich se rozhodli pro samostatný výlet do nitra džungle za původními Indiány. Zpočátku výprava splňovala všechny představy, ale cestou stále náročnějším terénem došlo k rozmíškám a výprava se nakonec rozdělila. Yossi a jeho přítel hodlali splout po voru řeku Tuichi, v divokých peřejích se ale vor rozbil a oba přátelé se navzájem ztratili. Hrdina pak putoval beze zbraně, bez mapy a bez jídla sám pralesem. Cestou se setkal s jeho odvrácenou tváří, přestál četná zranění, zima, hmyz a neustálý hlad ho dovedly k naprostému vyčerpání. Když ztratil všechnu naději, byl jako zázrakem nalezen členy záchranné výpravy, kterou zorganizoval jeho přítel. Zbylé dva účastníky se nikdy nepodařilo najít. Autor se přes všechnu hrůzu do deštného pralesa zamiloval a po řadu let se věnuje práci v různých organizacích na jeho záchranu.
Item Description: Přeloženo z angličtiny
Physical Description: 246 stran ; 22 cm
ISBN: 9788020445216